Základné informácie Prijímanie Vyučovacie predmety Školský vzdelávací program Školský poriadok

Zriadená :  rozhodnutím MŠ SR č.CD-2007-11624/23599-1:917 z 2.10.20078 o zaradení do siete škôl a školských zariadení Slovenskej republiky

Dátum zriadenia školy:  1.9.2008

Vymedzenie základného poslania a predmet činnosti:

Praktická škola je typ školy, v ktorej vzdelávacie programy poskytujú vzdelávanie a prípravu  na výkon jednoduchých pracovných činností žiakom s mentálnym postihnutím alebo žiakom s mentálnym postihnutím v kombinácii s iným zdravotným postihnutím, ktorým stupeň postihnutia neumožňuje prípravu v odbornom učilišti.

Vzdelávací program praktickej školy pripravuje žiakov na život v rodine, na sebaobsluhu, na rôzne jednoduché praktické práce, vrátane prác v domácnosti, pričom sa títo žiaci zacvičujú na vykonávanie jednoduchých praktických činností. Škola má žiakom poskytnúť možnosť fyzicky a psychicky dospieť tak, aby mohli čo najsamostatnejšie žiť v domácom prostredí alebo v chránenom bývaní a pracovať v chránenom pracovisku.

Vzdelávanie v praktickej škole trvá 3 roky.

Ukončuje sa celkovým zhodnotením manuálnych zručností žiaka v rozsahu učiva určeného príslušným vzdelávacím programom.

Dokladom o získanom vzdelaní je záverečné vysvedčenie s uvedením zamerania činností, ktoré je žiak schopný vykonávať.

Stupeň vzdelania -  nižšie stredné odborné vzdelanie.