Školský internát Dokumenty

Súčasťou spojenej školy internátnej je školský internát, ktorý sa nachádza v nadstavbe školy, v krásnom prostredí a je vzdialený od centra mesta Stará Ľubovňa asi 5 minút peši.

Ubytovanie je v izbách s 2 – 3 posteľami a sociálnym zariadením ( sprcha, WC ),  osobitne pre chlapcov a dievčatá. V školskom internáte je klubovňa s vybavením ( LCD-televízor, DVD, CD-prehrávač).

Žiaci majú zabezpečené celodenné stravovanie v školskej jedálni, ktorá sa nachádza v budove školy.

• Celodenná stravná jednotka pre žiakov je 3,81 €, poplatok za ubytovanie na mesiac je 8,50 €.
  • Žiaci, ktorých rodičia poberajú dávku pomoci v hmotnej núdzi majú ubytovanie zdarma a stravné na 1deň je 1,91 € (raňajky, desiata, obed, olovrant a večera).

V školskom internáte pracujú 2 vychovávatelia a 1 pomocný vychovávateľ, ktorí zabezpečujú a organizujú mimoškolskú činnosť a nočné služby.

Ponúkame vám pestrú paletu voľnočasových aktivít nielen vo forme záujmových krúžkov , ale aj rôzne spoločenské, vzdelávacie, zábavné a oddychové podujatia. Veľký záujem žiaci prejavujú o športové súťaže, kvízy, diskotéky, karneval, výlety do prírody a okolia, prednášky, besedy, exkurzie, návštevy výstav, knižnice, spoločné aktivity s CVČ a pod.

Žiaci pravidelne  navštevujú v popoludňajších hodinách telocvičňu, futbalové a volejbalové ihrisko v areáli ŠI, počítačovú učebňu s prístupom k internetu,  mestskú plaváreň, v zimnom období žiaci radi chodia na klzisko, sánkovať sa a aj bežecké lyžovanie je  obľúbené.

Život  v školskom internáte je pestrý, veselý, zábavný, ale aj poučný. Spoznáte u nás nových kamarátov,  získate nové priateľstvá.

Pohybové aktivity:

Činnosť krúžku je zameraná na rozvíjanie pohybových schopností žiakov, upevňovanie koordinácie pohybu tela, uvoľnenie svalov, relaxácia, odbúranie stresu a napätia. Športovými a pohybovými aktivitami chceme upevňovať kamarátske vzťahy, vytrvalosť, húževnatosť, súťaživosť. Naučiť sa vyhrávať i prehrávať. Ukázať našim žiakom možnosti využitia voľného času-zdravý životný štýl, radosť z pohybu a pobytu v prírode.

Viac obrázkov vo fotogalérií šk. internát.